| 16/11/09 Met dank aan Egbert |
|
Het kantoor van Gezinshuis.com bevindt zich in een multifunctioneel gebouw in de Glind; de Glindster. Een mooi gebouw, slim vormgegeven, met een goede werksfeer. Het gebouw herbergt ook twee sportzalen waar overdag de Glindse scholen veel gebruik van maken. Vanuit de gang bij ons kantoor hebben we een kleine inkijk in die sportzalen.We zien veel enthousiasme en inzet bij het ‘bewegingsonderwijs’.
Eén van de sportleraren is Egbert. Stevige, stoere man met bijna altijd een uitgebreide grijns op zijn gezicht. Met enige regelmaat komt hij even bij ons buurten; een kopje koffie en ons verrassend met zijn filosofische diepgang. Zojuist kwam hij ook langs, klaar met zijn werk. Hij begon over politiek en even later hadden we het over het harmonie – of het conflictmodel en ook hoe je dat thuis toepast. Hij voelde wel wat voor het laatste, immers “iets gaat pas glimmen als er wrijving heeft plaatsgevonden”.
De laatste tijd krijgen we vragen van zorgaanbieders over onze eisen mbt gezinshuisouders. Kenmerkend is dat dan veelal gevraagd wordt naar diploma’s. Ik antwoord dan bijna altijd dat opleiding belangrijk is, maar dat twee dingen nog veel belangrijker zijn:
Inderdaad, Egbert heeft gelijk. Er is wrijving nodig om te kunnen blinken… |
